Dijital ve Girişimcilik Hakkında

Menu & Search

Bu yazı yapay zeka tarafından üretilmiştir!

Bizim gibi kişisel blog tutanlar için yazı yazmak bir kaçış, kendine ayrılan bir zaman belki de. Peki, marka ya da firmalar için içerik üretmek nasıl bir süreç? Düzenli içerik üretme, her birinin yaratıcı ve akıcı olması gerekliliği..

İşte bu süreçler sayesinde ortaya çıkmış bir ihtiyaç ve buna cevap veren onlarca freelancer yazar ve platform mevcut gunumuzde. Firmalar blog yazılarını, ürün açıklamalarını, sosyal medya reklam metinlerini bu platformlar üzerinden yazarlara yazdırıyor, hatırı sayılır ücretler karşılığında.

Peki, bir cümleyi anında anlamlı ve akıcı halde bir paragrafa dönüştürmenin mümkün olduğunu söylesem, evet yapay zeka desteğiyle. OpenAI’ın kapalı beta erişimine geçtiğimiz yıl açtıgı GPT-3 modeli içerik üretimi açısından şaşırtıcı derecede başarılı sonuçlar veriyor.

Bu modelin API’sine 8 ay önce erişim alarak içerik üretimi dikeyinde ürünleşen copy.ai ve headlime.com sanırım bu pazarın gidebileceği yeri hayal etmemiz için iyi iki örnek.

Aşağıda copy.ai ile üretebileceğiniz içerik tiplerini bulabilirsiniz, bir çoğunu üretmeniz için input olarak yalnızca bir kelime(marka adınız) ya da tek bir cümle yeterli, gerisini yapay zeka hallediyor 🙂 Ve bu çılgın ürünlere ayda yalnızca 35 dolar gibi bir rakama erişmek mümkün.

Her iki girişim de #buildinpublic şekilde ilerliyor ve 8 aydır açıkça gelişimlerini paylaşıyor. Son geldiğimiz noktada copy.ai 80 K $ MRR’a sahip. (MRR: aylık tekrar eden gelir) Headlime.com ise 20 K $ MRR civarında ve geçtiğimiz haftalarda tahmini olarak 1 M $’a satıldı. Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

Çok yakın gelecekte tükettiğimiz içeriklerin üreticileri insanlar olmayabilir, ve şu an çok büyük bir pazar olarak önümüze çıkan Content Creator’s ekosistemi kökten bir değişimle yüzleşmek zorunda kalabilir.

Ama bu yazıyı henüz yapay zeka yazmadı, 8 aydır takip ettiğim bu iki çılgın girişimden sizleri haberdar etmek için ben kaleme aldım 🙂

Related article
bye bye 2020

bye bye 2020

Normları yıkan, kendi kurallarını ortaya koyan her anlamda unutulmaz bir…

Data Visualization Denemelerim

Data Visualization Denemelerim

Bir süredir Python ile data analizi ve modellemeleri üzerine kafa…

Bir Fikrin mi Var?

Bir Fikrin mi Var?

Selam arkadaslar, Pandemi surecinde evde bol bol dusunecek vaktiniz oldu…

Type your search keyword, and press enter to search